Opaski życia dla seniorów

Czy opaska ratująca życie będzie w przyszłości przeznaczona dla seniorów? Zdecydowanie tak!

Czy opaska ratująca życie będzie w przyszłości przeznaczona dla seniorów? Zdecydowanie tak! 

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka tego typu urządzeń zaliczających się do innowacyjnej technologii telemedycznej Składa się ona z telemedycznej opaski do teleopieki, platformy telemedycznej i aplikacji mobilnej (iOS, Android), która umożliwia usługi telemonitoringu przez profesjonalne centrum telemedyczne.

Urządzenie jest zakładane na rękę. Opaska na bieżąco wykonuje pomiary medyczne, posiada funkcję detekcji upadku, przycisk SOS oraz lokalizację seniora. Funkcje te zapewniają ciągłe informowanie opiekuna o konieczności podjęcia reakcji, oddaleniu się podopiecznego oraz zwiększają bezpieczeństwo użytkownika opaski.

„Opaska życia” ma umożliwić szybką reakcję służb medycznych w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu seniorów.

 

Przykładowa opaska firmy Comarch — charakterystyka

 

Opaska jest zaprojektowana i dostosowana do potrzeb osób starszych, jak również może być używana przez kierowców, sportowców czy dzieci. Opaska posiada wbudowany zestaw czujników monitorujących tętno, nadajnik GPS, czujnik światła, akcelerometr. Dodatkowo może być wyposażona w detektor upadku jak też tag NFC. Opaska informuje nas głosowo za pośrednictwem wbudowanego głośnika o komunikatach tj.:

      włączenie opaski, opaska jest aktywna;

      łączę rozmowę, proszę czekać;

      zakończenie rozmowy;

      aktualny czas;

      niski stan baterii, naładuj opaskę;

      wyłączenie opaski;

      przypomnienie o lekach, ćwiczeniach i potrzebie napicia się wody.

.

Funkcje te są bardzo pomocne przy opiece nad osobami starszymi i nie tylko. Nasza opaska umożliwia komunikację z trzema przypisanymi numerami definiowalnymi dla trzech różnychprzycisków. Opaska nie wymaga dodatkowych urządzeń peryferyjnych tj. komputera czy smartfona – działa samodzielnie. Bateria umożliwia, w zależności od konfiguracji, do 4 dni pracy na jednym ładowaniu. Specjalnie dla potrzeb osób starszych został zaprojektowany proces ładowania opaski. Wystarczy przyłożyć końcówkę dołączonego przewodu do tylnej części opaski, aby sama nakierowała się na gniazdo ładujące. Urządzenie posiada czujnik, dzięki któremu wiemy, czy jest na ręce, czy nie. Dzięki opasce możemy monitorować aktywność fizyczną w postaci liczby kroków, monitorować tętno czy zlokalizować na podstawie GPS i LBS.

Urządzenie nie może działać jako podsłuch. Próba dodzwaniania się na opaskę musi być akceptowana przyciskiem zielonym. Ponowne naciśnięcie przycisku zielonego kończy rozmowę.

 

Źródła:

https://www.cyfrowyszpital.pl/opaska-zycia-ratujaca-zycie-opaska-na-reke/;

https://www.comarch.pl/healthcare/materialy-do-pobrania/;

INNE PORADNIKI

Usługi telekomunikacyjne – umowy i reklamacje

Usługi telekomunikacyjne – umowy i reklamacje

Jak bezpiecznie zawrzeć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych i nie dać się oszukać.

Phishing i nieautoryzowane transakcje

Phishing i nieautoryzowane transakcje

Phishing to metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji (np. danych logowania, danych karty kredytowej), zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem czy też nakłonienia ofiary do określonych działań.

Bezpieczne e-zakupy

Bezpieczne e-zakupy

Choć jeszcze kilka lat temu darzyliśmy je znacznie mniejszym zaufaniem, obecnie e-zakupy stały się dla nas codziennością.
Nadal jednak na nieuważnych klientów czyhają osoby chcące zarobić na niewiedzy lub pomyłkach. Trzymanie się podstawowych zasad pozwoli jednak uniknąć rozczarowań i problemów :

Przejdź do treści