Podsumowanie projektu

Zapraszamy na galę podsumowującą projekt „Nowe technologie w bezpiecznej służbie jesieni życia 2021”, która odbędzie się w sobotę 27 listopada o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.

Spotkanie uświetni swoim występem JAROSŁAW CHOJNACKI.

Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo i udostępnione na naszym profilu Facebook www.facebook.com/nszmazury oraz stronie projektu www.senior.wmcn.pl

AKTUALNOŚCI

POCZTA OBIADOWA 2025

POCZTA OBIADOWA 2025

Od 2 czerwca 2025 r. codziennie dostarczamy ciepłe obiady do domów 70 samotnych, schorowanych seniorów z terenu powiatu!

POMNIK DZIECKA UTRACONEGO

POMNIK DZIECKA UTRACONEGO

𝗡𝗜𝗘 𝗭𝗗Ą𝗭̇𝗬Ł𝗬 𝗦𝗜𝗘̨ 𝗨𝗦́𝗠𝗜𝗘𝗖𝗛𝗡Ą𝗖́, 𝗔𝗟𝗘 𝗠𝗢𝗚Ą 𝗭𝗢𝗦𝗧𝗔𝗖́ 𝗭𝗔𝗣𝗔𝗠𝗜𝗘̨𝗧𝗔𝗡𝗘.
W Szczytnie powstaje Pomnik Dziecka Utraconego – miejsce pamięci dla rodzin, które doświadczyły straty dziecka jeszcze przed narodzinami lub tuż po nich.
To głos mam, które od lat czekały na ten moment.
𝗗𝗭𝗜𝗦́ 𝗠𝗢𝗭̇𝗘𝗠𝗬 𝗜𝗠 𝗣𝗢𝗠𝗢́𝗖.

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM KARTY DOBRA!

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM KARTY DOBRA!

Tym razem mamy do rozdysponowania aż 70 kart na łączną sumę 140 000 zł, dlatego potrzebujemy Waszej pomocy! 💪💳

O PROJEKCIE

Projekt pt. „Nowe technologie w bezpiecznej służbie jesieni życia” proponowany przez Stowarzyszenie „Nasza Szczycieńska Ziemia” ma na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu 50 seniorów w wieku 60+ z terenu pow. szczycieńskiego poprzez organizację cyklu zajęć edukacyjnych. Zadaniem niniejszego projektu jest obniżenia poziomu wykluczenia cyfrowego seniorów i seniorek poprzez włączenie ich w funkcjonowanie nowoczesnego świata technologii przy jednoczesnym  zwiększeniu poczucia swojego bezpieczeństwa.

Przewidziany cykl zajęć i warsztatów pozwoli przeszkolić seniorów od podstaw, przełamując lęk osób starszych przed używaniem komputera, tabletu czy smartfona, jak i nauczy wykorzystywać nowe technologie oraz funkcjonalne nowoczesne narzędzia, również internetowe w codziennych czynnościach.

Dodatkowym zadaniem projektu będą warsztaty z praktycznego wykorzystania nowych technologii, skierowane do grupy minimum 5 osób w wieku 60+ sprawujących opiekę nad niesamodzielnymi seniorami w wieku 60+, pokazujące możliwości wykorzystania nowych rozwiązań sprawowania opieki nad swoimi podopiecznymi.

Uzupełnieniem cyklu zajęć będą szkolenia edukacyjne z zakresu stosowania prawa w życiu codziennym seniorów, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa osób starszych w sieci oraz zawierania umów na odległość i poza lokalem przedsiębiorcy. Dodatkowo, zaangażujemy uczestników w działania kulturalne, służące także pogłębieniu dialogu wewnątrzpokoleniowego. Projekt realizowany będzie przez 9 miesięcy w okresie od 01.04.2020 r. do 31.12.2020 r.

 
 
Przejdź do treści